Cfare i shtohet papes se pare 5 muaj?

Papa e pare pes muajshe
Sot me 18 qershor Aida mbushi 5 muaj dhe une jam treguar me e papersosur se kurre, isha e sigurte se fillonte papen e dyte, por jo thjesht i shtohet nje luge me shume perimesh te kulluara tek papa e drekes. Pasi e qortova dhe e mallkova veten nje mije here qe po e humbas persosmerine (tani dreqin me falet nuk shkoj dot as ne banje pa Aiden ...) ja autokritika dhe kthesa ime per te mbledhur trute e kokes dhe te behem serish nje mama per shtepi!
Mora perimet qe i pelqejne shume sime bije, e bej gjithnje kete gje sa here qe shtoj gjera te reja tek papa, perdor perimet qe adhuron keshtu e ka me te lehte te pranoje risine. Po e llastoj shume do thoni ju? Ahaaaa jooooo e bej qe te jem rehat vete dhe te mos mundohem shume! Pra kete radhe nxora nga frizeri karrota dhe patate! I zjeva ne nje kile uje!
Papa e pare pas pes muajshe
I shtypa ne shtypesen e perimeve dhe i futa gjysmen e lengut dhe perimeve!
Papa e pare pas pes muajshe
Sic e shihni dhe nga video, ime bije mezi po pret!
Papa e pare pas pes muajshe
I kullova dhe i ndava nga lengu i vet, gjysmen e te cilit e futa ne frigorifer per neser, po ashtu bera dhe me frutat! Si lengu dhe frutat mos harroni pasi i keni zjere duhet te perdoren tek papa brenda 24 oresh dhe jo me shume!
Papa e pare pas pes muajshe
Perfundova me dockat e mia si ne video papen dhe.... i puth dockat bebave kudo qe ndodhen!
Pas papes mos harroni t'i jepni fruten, kujtoheni ta futni kete te fundit ne frigorifer 10 min perpara. Kjo e lehteson shume bebin tuaj nese i hane trycat, rrenjet e dhembeve!
Ju pershendet Elda!

Related Articles

blog comments powered by Disqus