Ushqime që përmbajnë vitaminë C me shumicë. 

1. Kiwi 

2. Specat 

3. Papaya 

4. Speci djeges. 

5. Luleshtrydhet 

6. Lulelaker, brokolet. 

7. Majdanoz dhe koper 

8. Fruti ekzotik Guaiave 

9. Portokalle, mandarinat (agrumet)

10. Perime me gjethe ngjyre te erret si psh: lakra etj. 

 

 

Related Articles

blog comments powered by Disqus