Qofte me karrota

5.0/5 rating 1 vote
 • Ready in: 15 Minuta
 • Serves: 1
 • Complexity: easy
Qofte me karrota

Ingredients

 • 3 luge gjize
 • 3 karrota
 • 1 luge kafeje trumze ( Timo - Erze )
 • 2 luge djathe kackavall te grire
 • shkopinj (cibuk) me susame pak kripe

Directions

 1. Qeroni dhe grini karrotat, verini ne nje tas, shtoni, gjizen, kripen,trumzen, cibuket me susame, dhe punojeni mire masen. Me duar jepini formen qe deshironi, rrotullojeni tek cibuket e shkoqur dhe vendosini ne frigorifer per 10 minuta dhe sherbejini ne tavoline ashtu sic jane pa i skuqur, zjere apo pjekur.
  Do ve fotot sapo te mundem.

Leave a comment

Please login to leave a comment. Optional login below.