Articles tagged with: dhembet

Nese dhembet vonojne te dalin ose dalin shume shpejt

Nese dhembet vonojne te dalin ose dalin shume shpejt
Sa gezim per prinderit kur buzeqeshja e femijeve te tyre shoqerohet nga shfaqja e dhembit te pare!
 
Dhembesimi eshte nje etape shume e rendesishme ne jeten e foshnjes!
Vetem se shpesh perjetohet me bezdi, nervozizem nga vogelushi sidomos gjate oreve te nates.
Si ta ndihmojme ta kaloje sa me lehte kete veshtiresi?
Dhe perse ndonjehere dhembet arrijne me vonese? Ka foshnja te cilat dhembet u dalin shpejt, ka femije qe lindin me dhembe. Raste shume te rralla por ja qe ndodh.
Mos kini frike nese dhembet vonojne pak.

Si te heqim nje dhemb qe leviz

Si te heqim nje dhemb qe leviz
Si jemi ne grate s'kemi frike te pjellim, por kemi neveri kur i heqim dhembin femijes!
Me thene te drejten dje i ra dhembi dhe mua me dridheshin gjunjet.
-Mami shpeeeeeeeeejt merr ne telefon babin te na coje ke mami i Lorenzos (nje miku i cunit qe ka mamin dentiste per fat mike shpie)